Szeroka gama preparatów na problemy skórne
Skóra to największy narząd człowieka. Pozwala na odczuwanie bodźców z zewnątrz i tym samym jest najbardziej narażona na czynniki zewnętrzne oraz patogeny, które mogą wywoływać choroby. Do najczęściej występujących chorób skóry i problemów skórnych należą trądzik i łojotokowe zapalenie skóry, liszajec zakaźny, alergia kontaktowa, zakażenia grzybicze, łupież skóry owłosionej, odciski i pęcherze oraz zakażenia wirusowe. Problemy skórne mogą też dotyczyć jej uszkodzeń mechanicznych czyli otarć, ran i odleżyn. Należy również pamiętać, że duża grupa chorób skóry dotyczy problemów ogólnoustrojowych manifestujących się na skórze. Poniżej opisujemy kilka najpopularniejszych chorób skóry oraz metod ich zwalczania. Przypominamy, że w naszej ofercie znajdują się skuteczne leki dermatologiczne na problemy skórne oraz kosmetyki przydatne do pielęgnacji skóry oraz owłosionej skóry głowy. Oferujemy m.in. leki przeciwgrzybicze dostępne bez recepty oraz kosmetyki pomocne w pielęgnacji zakażonej skóry. Pamiętajmy, że grzybica może dotyczyć zarówno skóry owłosionej, jak i nieowłosionej. Grzybica skóry owłosionej powoduje łupież, a nie owłosionej swędzące stany zapalne. Najczęściej grzybica dotyczy obszarów pomiędzy palcami stóp oraz paznokci. Do walki z grzybicą stosuje się maści oraz lakiery przeciwgrzybicze. W przypadku grzybicy stóp należy również pamiętać o prawidłowej higienie i stosowaniu dezodorantów do obuwia np. dezodorantu Undofen Max Spray. W naszej aptece dostępne są też bardzo pomocne talki i zasypki do stosowania na skórę.
Liszajec zakaźny – jakie są jego przyczyny i jak go zwalczać?
Liszajec zakaźny to bardzo częsta choroba zakaźna skóry twarzy u dzieci. Dotyczy zazwyczaj skóry twarzy wokół ust. Jakie są metody leczenia liszajca zakaźnego? W terapii liszajca zakaźnego stosuje się leczenie antybiotykami podawanymi miejscowo lub ogólnie. Wybór metody leczenia zależy przede wszystkim od rozległości i lokalizacji zmian skórnych. Zwykle liszajec zakaźny leczy się po konsultacji z lekarzem przy pomocy antybiotyków, jednak w pierwszej fazie choroby można go leczyć domowymi sposobami. Wówczas należy dezynfekować zmieniony chorobowo obszar np. przy pomocy sprayów do dezynfekcji takich oraz natłuszczać.
Alergia – swędzący problem skórny.
Alergiczne stany zapalne skóry to bardzo częsty problem dzieci i dorosłych. Należą tutaj alergie kontaktowe w przypadku których czynnik drażniący ma bezpośredni kontakt ze skórą oraz alergie ogólnoustrojowe, w przypadku których wysypka jest jedynie efektem alergii np. pokarmowych.
W przypadku wysypek alergicznych powodujących świąd stosuje się miejscowo żel ze składnikiem antyhistaminowym lub maść ze sterydem. Glikokortykosteroidem stosowanym w takim przypadku jest najczęściej hydrokortyzon dostępny bez recepty. W przypadku częstych alergii skórnych lub atopowego zapalenia skóry kluczowy jest również dobór odpowiednich kosmetyków.
Opryszczka zwana „zimnem”.
Opryszczka wargowa potocznie nazywana zimnem to choroba wirusowa spowodowana przez wirusa herpes simplex. Choroba pojawia się zazwyczaj na ustach i w pierwszej fazie manifestuje obecnością wypełnionego płynem pęcherza. Następnie pęcherz pęka, a skóra pod nim i wokół niego pokrywa się strupkiem. Leczenie opryszczki polega głównie na miejscowej aplikacji maści ze składnikiem przeciwwirusowym czyli acyklowirem. Polecamy krem Axoviral. Można się również zdecydować na leczenie ogólnoustrojowe i stosowanie tabletek doustnych z acyklowirem. Od niedawna takie tabletki są dostępne bez recepty. Według specjalistów podczas infekcji wskazane jest również stosowanie tabletek z inozyną, która podnosi odporność i przyśpiesza zwalczanie infekcji. Podczas opryszczki należy szczególnie pamiętać o higienie rąk, tak aby nie roznosić wirusa na niezakażone obszary. Pamiętajmy, że opryszczka to choroba wirusowa którą łatwo się zarazić. Nigdy nie należy spożywać posiłków ani pić napojów z chorymi ze wspólnych naczyń ani przy użyciu wspólnych sztućców.
Trądzik czyli problem nie tylko młodzieży.
Dawniej twierdzono że trądzik to przypadłość nastolatków. Dzisiaj już wiemy, że dotyczy on również dorosłych. Niestety, ciężko jest jednoznacznie zdiagnozować przyczynę trądziku. Do najczęstszych czynników należą: problemy hormonalne, stres, nieodpowiednia dieta i zaburzenia flory bakteryjnej. Pacjenci borykający się z trądzikiem mogą wybierać wśród produktów leczniczych o działaniu miejscowym i ogólnoustrojowym. Te o działaniu ogólnym z isotretinoiną wymagają konsultacji z lekarzem i są dostępne jedynie na receptę. Na naszej stronie znajdziecie szeroką gamę kosmetyków do pielęgnacji skóry przy trądziku. Są to kosmetyki bogate w składniki złuszczające, przeciwzapalne i normalizujące wydzielanie sebum.