Składniki1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu (jako Compap L 90 %) i 15 mg fosforanu kodeiny, Substancje pomocnicze: skrobia kukurydziana żelowana, kwas stearynowy, powidon, krospowidon, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian
StosowaniePodanie doustne. Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku.
Dawkowanie
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 15 lat
1-2 tabletki, w razie konieczności można powtarzać dawkę do 4 razy na dobę (maksymalnie 6 tabletek na dobę), nie częściej niż co 6 godzin.
Młodzież w wieku od 12 do 15 lat
W razie konieczności 1 tabletka co 6 godzin (maksymalnie 4 tabletki na dobę). Bez zalecenia lekarza leku nie przyjmować dłużej niż 3 dni. Lek należy przyjmować po posiłku, popijając dużą ilością płynu. Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat. Szczegółowe informacje w ulotce.
PrzechowywaniePrzechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
PrzeciwwskazaniaNie stosować leku ANTIDOL 15 jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol i kodeinę. W razie przedawkowania natychmiast zasięgnąć porady medycznej, nawet jeśli samopoczucie pacjenta jest dobre, z powodu ryzyka nieodwracalnego uszkodzenia wątroby.
Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Nie stosować w okresie karmienia piersią.
ProducentSandoz GmbH
OpisAntidol 15 500 mg + 15 mg Lek przeciwbólowy 10 sztuk
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania i tylko wtedy, gdy jest to konieczne. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.